Mel Gibson w liście do arcybiskupa Viganò: „Jesteś współczesnym Atanazym!”

Aktor i reżyser filmowy Mel Gibson napisał list wsparcia do arcybiskupa Carlo Marii Viganò po ogłoszeniu przez Watykan ekskomuniki emerytowanego nuncjusza papieskiego.

Poniższy list Mela Gibsona do abp Carlo Marii Viganò jako pierwszy pojawił się na stronie internetowej włoskiego dziennikarza Aldo Marii Valli. Od tego czasu był on promowany przez arcybiskupa Viganò w X. LifeSite otrzymało również bezpośrednie potwierdzenie od Mela Gibsona, że ​​rzeczywiście napisał ten list.

Drogi Arcybiskupie,

Jestem pewien, że niczego innego nie spodziewałeś się po Jorge Bergoglio.

Wiem, że wiesz, że nie ma on żadnej władzy – więc nie jestem pewien, jaki wpływ to będzie miało na ciebie w przyszłości. Mam nadzieję, że nadal będziesz odprawiał Mszę św. i sam przystępował do sakramentów – to naprawdę medal honoru, że zostałeś porzuconym przez fałszywy, posoborowy kościół.

Współczuję Ci, że publicznie cierpisz z powodu tej poważnej niesprawiedliwości. Dla mnie i wielu innych jesteś najodważniejszym bohaterem.
Jak zawsze trafiłeś w sedno, jeśli chodzi o nielegalność działań Franciszka. Wyrażasz podstawowe problemy związane z instytucją, która zaćmiła prawdziwy Kościół i podziwiam twoją odwagę w wyrażaniu tego, ale przede wszystkim w utrzymywaniu wierności prawdziwemu Kościołowi!

Jesteś współczesnym Atanazym! Mam pełen szacunek dla sposobu, w jaki bronisz Chrystusa i Jego Kościoła. Zgadzam się z Tobą w 100%, że posoborowy kościół Soboru Watykańskiego II jest kościołem fałszywym. Dlatego zbudowałem kościół katolicki, który oddaje cześć wyłącznie w sposób tradycyjny. Zawsze możesz przyjść i odprawić tu Mszę św.

Oczywiście nazwanie schizmatykiem i ekskomunika przez Jorge Bergoglio jest jak odznaka honoru, jeśli uznamy, że jest on całkowitym apostatą i wydala cię z fałszywej instytucji.

Pamiętaj, że prawdziwa schizma wymaga innowacji, czegoś, czego nie zrobiłeś, ale to jest to, co Bergoglio robi z każdym oddechem.

Jest zatem schizmatykiem! Jednak ipso facto sam siebie ekskomunikował poprzez swoje liczne publiczne herezje (kanon 188 kodeksu z 1917 r.).

Jak już wiesz, nie ma on władzy, aby cię ekskomunikować, ponieważ nie jest nawet katolikiem.

Więc radujcie się! Jestem z wami i mam nadzieję, że Bergoglio również mnie ekskomunikuje ze swojego fałszywego kościoła.

Bergoglio i jego kohorty mają ubrania i budynki, ale wy macie wiarę.

Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże. Jeśli będziesz czegoś potrzebować, po prostu zapytaj, postaram się pomóc.

Z podziwem i dozgonnym szacunkiem.

Mel Gibson

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *