Policja i prokurator weszli siłą do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa

Prokurator w towarzystwie policji wkroczył wczoraj do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), organu państwowego, którego zadaniem jest powoływanie sędziów i który stanowi sedno sporu o praworządność między obecnym a poprzednim rządem PiS.

Osoby powiązane z PiS zarzucają władzom naruszenie niezawisłości sędziowskiej. Prokuratorzy kłamią otwarcię zapewniając, że ich działania nie mają nic wspólnego z samą KRS, a raczej mają na celu zabezpieczenie dokumentacji przed urzędnikami zajmującymi lokale w tym samym budynku.

Sytuacja wywołała impas, w którym szefowa KRS oświadczyła, że ​​nie wyraża zgody na wejście na teren policji i prokuratury.

W środę tuż po godzinie 10.00 KRS poinformowała, że ​​do ich budynku bez zapowiedzi wszedł prokurator w towarzystwie policji, żądający dostępu do dokumentacji rzeczników dyscyplinarnych.

Przewodnicząca KRS Dagmara Pawełczyk-Woicka opublikowała na portalu X nagranie z siedziby Krajowej Rady Sądownictwa z podpisem „Wchodzą siłowo!”. W swoim kolejnym wpisie szefowa KRS opublikowała zdjęcie zniszczonej szafy pancernej.

https://x.com/i/status/1808478139229626646

Notes from Poland

TYSOL

Niezależna

 

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *