Sąd Najwyższy orzekł, że byłemu prezydentowi przysługuje nietykalność prawna od wszelkich czynów związanych z urzędem

Były prezydent Donald Trump z radością przyjął decyzję Sądu Najwyższego dotyczącą nietykalności prawnej prezydenta.

W poniedziałek sąd przedłużył okres zawieszenia w waszyngtońskiej sprawie karnej przeciwko Trumpowi w związku z zarzutami, że spiskował on mając na celu odwrócenie przegranej w wyborach prezydenckich w 2020 r., co zrujnowało perspektywę Demokratów, że były prezydent będzie mógł być sądzony przed listopadowymi wyborami.

„WIELKIE ZWYCIĘSTWO DLA NASZEJ KONSTYTUCJI I DEMOKRACJI. DUMNY ŻE JESTEM AMERYKANINEM!” Trump opublikował post w Truth Social wkrótce po ogłoszeniu wyroku.

Nieco ponad godzinę później były prezydent powiedział, że wyrok sądu powinien zakończyć wszystkie wytoczone przeciwko niemu sprawy karne.

Decyzja sądu w drugiej dużej sprawie Trumpa w tej kadencji, wraz z orzeczeniem odrzucającym próby wykluczenia go z głosowania ze względu na jego działania po wyborach w 2020 r., podkreśla bezpośrednią i prawdopodobnie niewygodną rolę, jaką sędziowie czy prawnicy odgrywają w listopadowych wyborach.

Sędziowie odrzucili całkowicie jeden aspekt aktu oskarżenia. W opinii stwierdzono, że Trump “nie może być ścigany prawnie” za rzekome zachowanie obejmujące dialog z Departamentem Sprawiedliwości.

NEWSMAX

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *