Marine Le Pen oświadcza, że ​​po pierwszej turze wyborów we Francji Macron „został praktycznie wyeliminowany”

Wydaje się, że ryzyko Macrona polegające na zarządzeniu przedterminowego głosowania po dotkliwej porażce z partią Le Pen w wyborach europejskich przyniosło spektakularnie odwrotne od zamierzonych skutki.

Marine Le Pen oświadczyła, że ​​jej partia „praktycznie zmiażdżyła” Emmanuela Macrona po zwycięstwie w pierwszej turze głosowania we francuskich wyborach.

Jak wykazały wczorajsze sondaże exit poll, Zjednoczenie Narodowe Le Pen (RN) rozbiło rządzący centrowy sojusz Macrona, zwiększając perspektywy na utworzenie w Paryżu antyimigracyjnego i antybrukselskiego rządu.

Według różnych sondaży narodowa partia Le Pen zdobyła około 34 procent głosów, lewicowy Nowy Front Ludowy zajął drugie miejsce z około 29 procentami, a koalicja Macrona Razem z 20,5–23 procentami.

W przemówieniu po ogłoszeniu wyników Le Pen oświadczyła, że ​​dąży do „absolutnej większości” w drugiej turze głosowania w przyszłą niedzielę.

W drugiej turze wszystko wydaje się być w rękach prawicowych Republikanów, którzy mogą zdobyć 30-50 mandatów.

Jeśli partiom prawicowym uda się osiągnąć bezwzględną większość wynoszącą 289 mandatów, zmusi to Macrona do niewygodnego porozumienia w sprawie podziału władzy zwanego „kohabitacją”, w ramach którego dwie największe partie sprawują rządy razem.

The Telegraph

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *