Putin w rosyjskiej rosyjskiej telewizji państwowej oświadczył, że wrogowie celowo go sprowokowali, do wypowiedzenia wojny Ukrainie

Władimir Putin stwierdził, że Zachód „oszukał go” w celu zmuszenia go do inwazję na Ukrainę. W programie w rosyjskiej telewizji państwowej Putin stwierdził, że tajny plan jego wrogów mający na celu zniszczenie rosyjskiej gospodarki i „suwerenności technologicznej” oznacza, że nie miał innego wyjścia, jak tylko dokonać inwazji.

W audycji Putin przyznał śmiejąc się, że: „Ich prognozy się potwierdziły… Wszystko stało się tak, jak przepowiedzieli”.

Kontynuował: „Prowokowali nas także do tego konfliktu na Ukrainie i wykorzystali go – jak myślę celowo – do stworzenia dodatkowych warunków, które ograniczą nasz wzrost gospodarczy i utrudnią rozwój Rosji”.

Przez cały czas putin nazywał konflikt na Ukrainie Specjalną Operacją Wojskową i konsekwentnie obwiniał za wojnę wszystkich oprócz siebie.

Najnowsze wiadomości z Rosji napływają po tym, jak analityk wojskowy zasugerował, że Rosja „nie stanowi już zagrożenia”, a interesy narodowe Ukrainy nie są już zbieżne z interesami Zachodu.

Od czasu inwazji w lutym 2022 r. Kijów otrzymał bezprecedensowe wsparcie wojskowe, które pomaga w walce z siłami rosyjskimi. Na początku lata premier Rishi Sunak i prezydent USA Joe Biden podkreślili „niezachwiane wsparcie” dla Ukrainy.

Jednak obecnie pojawiają się pytania, czy takie stanowisko leży w najlepszym interesie Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych członków NATO. Szczególnie biorąc pod uwagę ogromne koszty finansowe wsparcia.

Sean Bell, były wicemarszałek lotnictwa RAF i pracownik Brytyjskiego  Ministerstwa Obrony, sugeruje, że wojna osłabiła Rosję do tego stopnia, że „nie stanowi już wiarygodnego zagrożenia dla Europy i NATO”. Dodał: „Brutalna rzeczywistość jest taka, że cele Ukrainy nie są już zbieżne z naszymi”.

EXPRESS

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

1 thought on “Putin w rosyjskiej rosyjskiej telewizji państwowej oświadczył, że wrogowie celowo go sprowokowali, do wypowiedzenia wojny Ukrainie

  1. Cóż, jeśli został oszukany do inwazji, oznacza to, że jego działania są głupie. A on jest głupcem??

Comments are closed.