W dawnym duńskim „Muzeum Kobiet” umieszczono teraz pomnik mężczyzny karmiącego piersią

Muzeum w Danii, pierwotnie zbudowane dla uczczenia kobiet, zostało przemianowane na „inkluzywne” dla wszystkich płci i przedstawia nagiego mężczyznę „karmiącego piersią” dziecko.

Gender Museum Denmark, wcześniej znane jako The Women’s Museum, przyciągnęło w tym tygodniu znaczną uwagę wystawą promującą ideologię płci. W głównym holu muzeum stoi wysoki na 11 stóp posąg nagiego mężczyzny o męskich rysach i genitaliach, który jest również przedstawiony jako mający kobiece piersi. Mężczyzna jest pokazany trzymając i „karmiąc piersią” dziecko.

Pierwotnie wyrzeźbiony w 2021 roku te “obiekt sztuki” spotkał się z kontrowersjami w całej Danii, a wieści o nieprzyzwoitym pokazie docierają obecnie do innych krajów i krążą w mediach społecznościowych.

Muzeum w Aarhus w Danii zostało przemianowane z „Muzeum Kobiet” na „Muzeum Płci w Danii” i mieszczono tam pomnik mężczyzny karmiącego piersią dziecko jako symbol „hybrydy męskości i kobiecości” w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie.

Dwa lata temu artysta Aske Jonatan Kreilgaard został poproszony o stworzenie rzeźby na cześć Międzynarodowego Dnia Mężczyzn, obchodzonego co roku 19 listopada. Post na Facebooku opublikowany przez muzeum podczas budowy pomnika opisuje projekt zatytułowany „Agape” jako „hybryda męskości i kobiecości”, przedstawiony jako mężczyzna „karmiący piersią”.

Według wywiadu z artystą z 2021 r., męskie cechy rzeźby są „oparte na skanach 3D” ciała Kreilgaarda, a kobiece piersi „skanowane i wymodelowane na wzór biustu jego dziewczyny”.

„Myślę, że jest wielu ojców, którzy trochę zazdroszczą, że nie mogą zapewnić dziecku pożywienia w taki sam sposób, jak matka” – powiedział artysta o motywacji swojej pracy. „Ale dla mnie rzeźba jest bardziej symbolem niż bezpośrednim wyrażeniem tej tęsknoty”.

Dodał, że ma nadzieję, że „rzeźba [zostanie] wykorzystana w kontekście, w którym duskutuje się macierzyństwie mężczyzn”. Zapytany o to, jak jego projekt został przyjęty przez publiczność, Kreilgaard przyznał, że „jest w nim element prowokacji, i że to mu się podoba”. Stwierdził, że „to wspaniale, jeśli może trochę łaskotać ludzi”, dodając, że z zadowoleniem przyjmuje dyskusję na temat swojej pracy.

Muzeum, w którym znajduje się rzeźba, zostało założone jako Muzeum Kobiet w 1982 roku, zgodnie z jego stroną internetową. Jednak w 2021 roku nazwa została zmieniona na Gender Museum Denmark i teraz stara się „bezpośrednio zaangażować gości wystawy poprzez tworzenie zainteresowania, dialogu, refleksji i wiedzy na temat znaczenia płci – przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

Jedna wystawa w muzeum, zatytułowana „mikser płci”, promuje ideologię LGBT i „tworzy przestrzeń dla – i ulepszenia – własnego postrzegania płci przez zwiedzających”. Kolejna wystawa nosi tytuł „Edukacja seksualna na przestrzeni wieków” i ma na celu „wejście w dialog z dziećmi i młodzieżą na temat norm, ograniczeń i praw związanych z płcią, ciałem i seksualnością”.

Podczas gdy rzeźba „Agape” jest kolejnym przykładem trendu, w którym mężczyźni podszywają się pod kobiety, podobne tematy na całym świecie spotykają się z konsekwentną reakcją konserwatystów. Drag show, w których mężczyźni przebierają się za kobiety i tańczą prowokacyjnie przed publicznością w każdym wieku, zostały potępione jako indoktrynacja i uwodzenie LGBT, zwłaszcza gdy są wykonywane przed małymi dziećmi.

W Stanach Zjednoczonych trwają poważne kontrowersje wokół zdezorientowanemu płciowo influencerowi Dylanowi Mulvaneyowi, któremu zaproponowano liczne partnerstwa z znanymi markami w celu reklamowania produktów dla kobiet. Firmy, które poparły “zwariwanie” Mulvaneya i podtrzymały jego akt kobiecości, to Kate Spade New York, Nike i Bud Light.

Znacznie większy wpływ niż występy marketingowe pajaca ma jednak publiczna reakcja na ostatnie partnerstwo Mulvaney i Bud Light, które wywołało bojkot firmy. Wspierany przez wybitnych konserwatystów bojkot spowodował spadek sprzedaży o 17%, co pokazuje, że opinia publiczna ma znaczny sprzeciw wobec mężczyzn udających kobiety.

Life Site

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit