Jezuita James Martin występuje obok bluźnierczych wizerunków Matki Bożej podczas udziału w wydarzeniu „Katolicki LGBT”

W jednym ze swoich antypolskich tweedów na X James Martin ogłasza: “W Polsce, gdzie szerzy się homofobia, osoby LGBT stają przed sądem za „zbezczeszczenie” kopii Czarnej Madonny. Ale Maryja jest dla wszystkich, w tym dla osób LGBT, i istnieje długa historia przedstawiania jej jako części różnych wspólnot wyznaniowych.”

Znany jezuita popierający LGBT, ojciec James Martin, pojawił się niedawno w ramach wydarzenia „Katolicki LGBTQ”, podczas którego zaprezentowano bluźniercze wizerunki Matki Bożej owiniętej w flagi pro-LGBT.

W postach w mediach społecznościowych z 30 czerwca Martin pochwalił organizatorów niedawnej konferencji Imago Dei, która odbyła się w Dayton w stanie Ohio i została opisana jako „zgromadzenie marianistów świętujące służbę LGBTQ+”.

„Drodzy przyjaciele: byłem szczęśliwy, że mogłem spędzić ostatnie kilka dni na konferencji ministerstwa LGBTQ Imago Dei w Bergamo Retreat Centre, niedaleko Dayton w stanie Ohio” – napisał Martin.

Pro-LGBT grupa Martina Outreach była sponsorem konferencji, podczas której jezuita wygłosił przemówienie programowe na temat „Osoby LGBTQ i Synod”.

Wygłaszając przemówienie w kościele na terenie posiadłości marianistów, Martin stał przy ambonie ozdobionej sztandarem, który zdawał się przedstawiać Marię trzymającą flagę transpłciową.

Life Site News

Loading

NewsEdit

Author: NewsEdit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *